Chicago Blackhawks podpisało umowę z numerem pierwszym tegorocznego draftu
Chicago Blackhawks podpisało 3-letnią umowę z numerem pierwszym tegorocznego naboru do NHL, 18-letnim kanadyjskim napastnikiem Connorem Bedard. Suma kontraktu gwarantuje zawodnikowi roczne zarobki w wysokości 950 tysięcy dolarów. Connor Bedard będzie występował więc w Hawks do końca sezonu 2025-26.
Read moreChicago Blackhawks: podpisano 2-letni kontrakt z jednym z najlepszych strzelców A.Athanasiou
Chicago Blackhawks podpisali 2-letni kontrakt z jednym z najlepszych swoich strzelców w ubiegłym sezonie Andreasem Athanasiou. Umowa opiewa na kwotę 8,5 miliona dolarów. W sezonie 2022-23, 28-letni Athanasiou strzelił dla Hawks 20 goli i miał 20 asyst. W całej swojej karierze w NHL, zawodnik reprezentował barwy Detroit Red Wings (2015-20), Edmonton Oilers (2020), Los Angeles Kings (2020-22) i Blackhawks, dla których to drużyn w 459 meczach zdobył łącznie 125 goli i zanotował 111 asyst.
Read moreChicago Blackhawks z pierwszeństwem wyboru w najbliższym drafcie
Chicago Blackhawks wygrało loterię naboru do hokejowej ligi NHL. Oznacza to, że podczas nadchodzącego draftu, Hawks będą mieli pierwszeństwo w wyborze zawodnika. To drugi raz w historii klubu, kiedy chicagowski zespół będzie wybierał gracza z numerem „1”. W 2007 roku, Hawks z „jedynką” wybrali Patricka Kane’a, jak się później okazało, jednego z najlepszych hokeistów nie tylko w historii klubu, ale także NHL. W tegorocznym naborze, wszyscy fachowcy wskazują, że najlepszym zawodnikiem jest 17-letni napastnik Connor Bedard. W minionym sezonie, zdobył dla swojej drużyny Regina Pats, występującej w Western Hockey League, 143 punkty (71 goli i 72 asysty). Chicago Blackhawks miało w poniedziałkowej loterii NHL 11,5 procent szans na wylosowanie numeru 1. Największe miała drużyna Anaheim Duck – 18,5 procent. Nabór do NHL będzie miał miejsce 28 czerwca w Nashville, Tennessee.
Read moreDrużyna Blackhawks nie założy tęczowych koszulek “Pride” ze względów bezpieczeństwa
Chicago Blackhawks nie założą tęczowych koszulek Pride podczas rozgrzewki w niedzielę przed meczem z Vancouver Canucks. Niedzielny mecz z Canucks odbywa się w czasie ułożonej w grafiku Blackhawks “Pride Night”. Hawks nie założą koszulek, ale będą obchodzić występy związane z gay pride. Podczas przerw w meczu wystąpi Chór Gejowskich Mężczyzn Chicago i DJ Zel, członek społeczności LGBTQ. Hokejowy Związek Gejów Chicago również będzie brał udział w konkurencjach na lodzie podczas przerw. W atrium, przed rozpoczęciem gry, pojawią się inni wykonawcy LGBTQ i niewielkie biznesy. Decyzja o nie zakładaniu koszulek związana jest z kwestiami bezpieczeństwa zawodników z Rosji w drużynie. Nowe rosyjskie prawo zakazuje “gejowskiej propagandy”. Rosyjskie prawo weszło w życie w grudniu i czyni nielegalnym wyrażanie uznania i pochwał środowiska LGBTQ. Blackhawks posiadają trzech zawodników z Rosji, są to Nikita Zaitsev, Philipp Kurashev i Anton Khudobin. Według oficjalnego oświadczenia drużyny, “organizacja Chicago Blackhawks jest dumna z kontynuacji uroczystości Pride Night, wieczór, razem z całorocznymi wysiłkami jest wzmocniony partnerstwem ze środowiskiem LGBTQIA+. Nie godzimy się na retorykę anty LGBTQIA+, wspieramy to środowisko.”
Read morePatrick Kane nie jest już zawodnikiem Chicago Blackhawks
Patrick Kane nie jest już zawodnikiem Chicago Blackhawks. Najlepszy zawodnik zespołu został oddany do New York Rangers za obrońcę Andy Welinskiego, dwóch zawodników z naboru do NHL w 2023 i 2025 roku. Do Chicago trafi także obrońca Arizona Coyotes Vili Saarijarvi. Do Nowego Jorku wraz Kanem trafi także obrońca Cooper Zech. Patrick Kane pożegnał się z kibicami Hawks na Twitterze, dziękując im za wspólnie spędzone wspaniałe chwile. Za 16 lat gry w barwach chicagowskiego zespołu podziękowali mu natomiast właściciele klubu. Patrick Kane został wybrany z numer 1 przez Blackhawks w naborze w 2007 roku. W barwach chicagowskiego zespołu rozegrał 1,297 meczów (wliczając playoffs), zdobywając łącznie 1,357 punktów, w tym 498 goli. Wraz z kolegami z drużyny zdobył trzy tytuły mistrzowskie. Był wybierany najbardziej wartościowym graczem NHL (2016) i finałów playoffs (2013).
Read moreZmarł legendarny hokeista Chicago Blackhawks Bobby Hull, miał 84 lat
W wieku 84 lat zmarł legendarny hokeista Chicago Blackhawks Bobby Hull. W 1063 meczach rozegranych w NHL, „The Golden Jet”, zdobył 1,170 punktów, w tym 610 goli. W 1961 roku wraz z Blackhawks zdobył Puchar Stanley’a. 12 razy był wybierany do drużyny gwiazd NHL. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Hart Trophy na najbardziej wartościowego zawodnika w NHL. W 1983 roku został włączony do Hokejowej Galerii Sław.
Read moreSportowe echa weekendu
W sobotnim meczu ligi NHL Chicago Blackhawks na wyjeździe wygrali z San Jose Sharks 5:2 po golach Lafferty’ego 2 oraz Toewsa, Raddysha i Dickinsona po jednym. Były to pierwsze punkty zdobyte przez Hawks w nowym sezonie. Kolejny mecz chicagowski zespół rozegra w piątek przed własną publicznością przeciwko Detroit Red Wings. ———– W jedynym niedzielnym meczu drugiej rundy playoffs ligi MLB New York Yankees wygrali z Cleveland Guardians 4:2. Oznacza to, że zwycięzcę rywalizacji w tej serii wyłoni dzisiejszy pojedynek, który rozegrany zostanie w Nowym Jorku. Zespół, który zwycięży zmierzy się w finale American League z Houston Astros. W finale National League w rywalizacji do 4 wygranych zagrają Philadelphia Phillies z San Diego Padres. —————- W niedzielnych meczach 6 kolejki NFL: Kansas City Chiefs przegrali z Buffalo Bills 20:24, New York Jets pokonali Green Bay Packers 27:10, Cleveland Browns przegrali z New England Patriots 15:38, Atlanta Falcons pokonali San Francisco 49ers 28:14, Jackson Jaguars przegrali z Indianapolis Colts 27:34, Minnesota Vikings wygrali z Miami Dolphins 24:16, Cincinnati Bengals pokonali New Orleans Saints 30:26, Baltimore Ravens przegrali z New York Giants 20:24, Pittsburgh Steelers wygrali z Tampa Bay Buccaneers 20:17, Carolina Panthers przegrali z Los Angeles Rams 10:24, Seattle Seahawks wygrali z Arizona Cardinals 19:9, a Philadelphia Eagle pokonali ulegli Dallas Cowboys 26:17. Dzisiaj ostatni mecz 6 kolejki NFL, w którym Los Angeles Charges zmierzą się Denver Broncos. Początek spotkania o godzinie 7:15 wieczorem.
Read moreChicago: komentator Eddie Olczyk po 16 latach rozstaje się z Blackhawks
Znany i bardzo lubiany wśród kibiców nie tylko hokeja, polskiego pochodzenia komentator telewizyjny, Eddie Olczyk, po 16 latach współpracy, rozstaje się z Chicago Blackhawks. Nie poinformowano co było przyczyną podjęcia takiej decyzji przez byłego zawodnika i trenera, ale najprawdopodobniej chodziło o zmiany jakie miały być wniesione przez władze klubu w ostatniej ofercie nowego kontraktu dla Olczyka. Według niezależnych źródeł, komentatorowi zaoferowano stawkę płac na podstawie każdego indywidualnego meczu, a nie jak dotychczas, za cały sezon. Eddie Olczyk, zgodził się na współpracę z innym zespołem NHL Seattle Kraken, gdzie funkcję asystenta Głównego Menadżera pełni jego brat Ricky.
Read moreNHL: Duncan Keith, legenda Chicago Blackhawks kończy karierę
Jeden z najlepszych obrońców w historii Chicago Blackhawks i całej ligi NHL – Duncan Keith, kończy hokejową karierę. Spośród 17 lat kariery, 16 spędził w barwach Hawks. Wraz z drużyną z Wietrznego Miasta zdobył 3 tytuły mistrzowskie w 2010, 2013 i 2015 roku. Dwukrotnie był wybierany najlepszym obrońcą ligi NHL (2010 i 2014), a raz najbardziej wartościowym zawodnikiem fazy playoffs (2015). Z narodową drużyną Kanady zdobył dwa złote medale Igrzysk Olimpijskich (2010 i 2014). W lidze NHL rozegrał łącznie 1,407 meczów (razem z playoffs), zdobywając w nich 737 punktów. Na wtorkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Edmonton, Duncan Keith podziękował swoim byłym kolegom z drużyny Chicago Blackhawks, Dale’owi Tallonowi, który wybrał go w naborze do NHL w 2005 roku oraz byłemu trenerowi Joelowi Quenneville’owi, który doprowadził Hawks do zdobycia trzech Pucharów Stanley’a.
Read moreChicago Blackhawks: Bobby Hull nie jest już ambasadorem zespołu
W związku z zapowiadanymi zmianami w polityce klubu, właściciele Chicago Blackhawks podjęli decyzję o zerwaniu współpracy z byłym znakomitym zawodnikiem, członkiem Galerii Sław NHL, Bobby Hullem. W poniedziałek informację potwierdziły obie strony. Bobby Hull, do którego należy rekord klubu w ilości największej liczby strzelonych goli (604), pełnił funkcję ambasadora Blackhawks. Nie poinformowano o przyczynach podjęcia decyzji o zakończeniu współpracy pomiędzy stronami. Spekuluje się, że chodziło o oskarżenia Hulla przez jego byłe dwie żony o znęcanie się. W żadnej z tych spraw były hokeista nie stanął przed sądem i nie został skazany. Obecnie ambasadorami Chicago Blackhawks pozostają Chris Chelios i Denis Savard.
Read more









