Drużyna Blackhawks nie założy tęczowych koszulek “Pride” ze względów bezpieczeństwa

0
Fot. NHL.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chicago Blackhawks nie założą tęczowych koszulek Pride podczas rozgrzewki w niedzielę przed meczem z Vancouver Canucks. Niedzielny mecz z Canucks odbywa się w czasie ułożonej w grafiku Blackhawks “Pride Night”.

Hawks nie założą koszulek, ale będą obchodzić występy związane z gay pride. Podczas przerw w meczu wystąpi Chór Gejowskich Mężczyzn Chicago i DJ Zel, członek społeczności LGBTQ. Hokejowy Związek Gejów Chicago również będzie brał udział w konkurencjach na lodzie podczas przerw.

W atrium, przed rozpoczęciem gry, pojawią się inni wykonawcy LGBTQ i niewielkie biznesy.

Decyzja o nie zakładaniu koszulek związana jest z kwestiami bezpieczeństwa zawodników z Rosji w drużynie. Nowe rosyjskie prawo zakazuje “gejowskiej propagandy”. Rosyjskie prawo weszło w życie w grudniu i czyni nielegalnym wyrażanie uznania i pochwał środowiska LGBTQ.

Blackhawks posiadają trzech zawodników z Rosji, są to Nikita Zaitsev, Philipp Kurashev i Anton Khudobin.

Według oficjalnego oświadczenia drużyny, “organizacja Chicago Blackhawks jest dumna z kontynuacji uroczystości Pride Night, wieczór, razem z całorocznymi wysiłkami jest wzmocniony partnerstwem ze środowiskiem LGBTQIA+. Nie godzimy się na retorykę anty LGBTQIA+, wspieramy to środowisko.”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!