Illinois: były trener gimnastyki sportowej skazany na 96 lat za napaści seksualne na nieletnie zawodniczki
Były trener gimnastyki sportowej, 72-letni Jose Vilchis z Channahon, Illinois, został skazany przez sąd powiatu Will na 96 lat pozbawienia wolności za napaści seksualne na trzy nieletnie zawodniczki. Do molestowania seksualnego gimnastyczek dochodziło w latach 1997-2014, kiedy Jose Vilchis był szkoleniowcem w klubie I&M Gymnastics w Channahon. Jose Vilchis urodził się w Meksyku, a obywatelstwo amerykańskie uzyskał w 1997 roku. Na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku reprezentował barwy swojej ówczesnej ojczyzny w gimnastyce sportowej.
Read moreNiemcy: były skoczek do wody J.Hempel przyznaje, że przez lata był wykorzystywany seksualnie przez trenera
Były niemiecki skoczek do wody Jan Hempel przyznaje, że przez lata był wykorzystywany seksualnie przez swojego trenera, w tym przed zawodami olimpijskimi. Srebrny medalista z Atlanty w 1996 roku przyznał, że po raz pierwszy został wykorzystany, gdy miał jedenaście lat, a znęcanie się Wernera Langera nad nim trwały od 1982 do 1996 roku. „Zaczęło się od dotykania, najpierw raz w miesiącu, aż w końcu codziennie dochodziło do aktów seksualnych” — mówi 50-letni obecnie Hempel. Sportowiec znosił znęcanie się nad nim, ponieważ trener obiecywał mu wolne w treningach. Langer został zwolniony, ale powodem miała być jego przeszłość w Stasi. Trener mógł jednak nadal pracować w austriackiej federacji pływackiej. W 2001 roku odebrał sobie życie. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku Hempel zdobył srebrny medal w skokach z dziesięciometrowej wieży. Cztery lata później w Sydney, wywalczył brąz w konkurencji synchronicznej z tej samej wysokości. W dorobku ma również dwa medale mistrzostw świata i dziesięć mistrzostw Europy. W 2003 roku zakończył udaną karierę sportową. Hempel, u którego zdiagnozowano początek choroby Alzheimera, zarzuca Niemieckiemu Związkowi Pływackiemu (DSV) brak wyjaśnień. Konkretne zarzuty skierowane są przeciwko Lutzowi Buschkowowi, byłemu dyrektorowi sportów wyczynowych DSV i obecnemu trenerowi narodowemu w nurkowaniu. Wiedział o zarzutach, ale nie popchnął śledztwa do przodu. Sam Buschkow nie skomentował jeszcze zarzutów.
Read moreSąd Najwyższy USA stanął po stronie trenera, który stracił pracę za odmawianie modlitwy po meczach swojej drużyny
W poniedziałek Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że były asystent trenera piłki nożnej w szkole średniej Bremerton High School, niedaleko Seattle, który stracił pracę za odmawianie na boisku modlitwy po meczach swojej drużyny, nie powinien zostać zwolniony z pracy. Sprawa dotyczyła Josepha Kennedy’ego. Dystrykt szkolny, do którego należy liceum stwierdził, że niektórzy uczniowie czuli się zmuszeni do wzięcia udziału w tej praktyce religijnej. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych nie podzielił tej opinii i uznał, że modlitwa trenera jest sprawą prywatną i nie oznacza promowania chrześcijaństwa, a decyzja okręgu szkolnego, narusza pierwszą poprawkę do Konstytucji USA. W 2015 roku Joseph Kennedy został wysłany na przymusowy urlop do czasu wyjaśnienia sprawy. W 2021 roku Sąd Apelacyjny dla 9. okręgu z siedzibą w San Francisco orzekł, że Kennedy jako pracownik placówki publicznej modląc się na boisku, nie był chroniony pierwszą poprawką do Konstytucji USA. W 1962 roku, Sąd Najwyższy orzekł, że szkoły publiczne nie mogą oferować wspólnych modlitw, nawet jeśli udział uczniów jest dobrowolny.
Read moreChicago Bears: Matt Nagy zwolniony
Matt Nagy nie jest już trenerem Chicago Bears. Kierownictwo klubu podjęłą tę decyzję po kolejnym nieudanym sezonie zespołu, w którym podopieczni trenera wygrali tylko 6 z 17 spotkań i zakończyli rozgrywki na 3 miejscu w tabeli grupy NFC North. Matt Nagy był szkoleniowcem Chicago Bears od 2018 roku. Pod jego wodzą zespół wygrał 34 i przegrał 31 meczów. 12 zwycięstw miało miejsce w pierwszym roku pracy Nagy’ego z Bears. W tym samy roku Matt Nagy został wybrany najlepszym trenerem NFL. Z pracą pożegnał się także w poniedziałek główny menadżer klubu Ryan Pace.
Read more




