Międzynarodowo w NFL
Po raz pierwszy w historii NFL, gracze, trenerzy i menedżerowie wszystkich klubów zostali zaproszeni do noszenia naklejek z flagą innego kraju niż Stany Zjednoczone, aby „świętować rosnącą liczbę narodowości i kultur, które tworzą ligę”. Inicjatywa będzie kontynuowana jeszcze w 5 kolejce spotkań NFL. Oblicza się, że w akcji weźmie udział 225 zawodników, trenerów i działaczy, którzy będą nosić naklejki na kaskach i naszywki na dresach 54 krajów świata. Najwięcej, 56, będzie reprezentowało Nigerię, a 14 Kanadę. Skrzydłowy Chicago Bears Equanimeous St. Brown i jego brat Amon-Ra z Detroit Lions będą uczestniczyć w inicjatywie ligi, reprezentując ojczyznę swojej mamy – Niemcy.
Read moreOpuszczone flagi w USA na cześć ofiar Covid
Dla upamiętnienia miliona śmiertelnych ofiar pandemii Covid w USA, prezydent Joe Biden nakazał opuszczenie do połowy masztu flag na budynkach państwowych. W wydanym przez Biały Dom oświadczeniu Biden zapowiedział kontynuowanie walki z pandemią poprzez szczepienia, testy i leczenie. „Dziś odnotowujemy tragiczny moment: milion amerykańskich istnień ludzkich utraconych w wyniku COVID-19” – napisał Joe Biden dodając, że pandemia Covid na zawsze zmieniła życie wielu rodzin, lokalnych społeczności oraz narodu. „Jill i ja modlimy się za każdą z tych osób” – zapewnił prezydent USA. Zaznaczył, że Ameryka nie może zobojętnieć wobec pandemii. „Musimy zachować czujność wobec pandemii i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by ocalić jak najwięcej istnień ludzkich dzięki większej liczbie testów, szczepionek i terapii” – stwierdził Biden i wezwał kongres do przyznania dodatkowych funduszy na walkę z pandemią. „Niech Bóg błogosławi milion Amerykanów, którzy odeszli oraz ich bliskich” – zakończył oświadczenie prezydent Joe Biden.
Read more

