Opuszczone flagi w USA na cześć ofiar Covid

0
Fot. ABC News/AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dla upamiętnienia miliona śmiertelnych ofiar pandemii Covid w USA, prezydent Joe Biden nakazał opuszczenie do połowy masztu flag na budynkach państwowych. W wydanym przez Biały Dom oświadczeniu Biden zapowiedział kontynuowanie walki z pandemią poprzez szczepienia, testy i leczenie. 

„Dziś odnotowujemy tragiczny moment: milion amerykańskich istnień ludzkich utraconych w wyniku COVID-19” – napisał Joe Biden dodając, że pandemia Covid na zawsze zmieniła życie wielu rodzin, lokalnych społeczności oraz narodu. „Jill i ja modlimy się za każdą z tych osób” – zapewnił prezydent USA. Zaznaczył, że Ameryka nie może zobojętnieć wobec pandemii.

„Musimy zachować czujność wobec pandemii i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by ocalić jak najwięcej istnień ludzkich dzięki większej liczbie testów, szczepionek i terapii” – stwierdził Biden i wezwał kongres do przyznania dodatkowych funduszy na walkę z pandemią. „Niech Bóg błogosławi milion Amerykanów, którzy odeszli oraz ich bliskich” – zakończył oświadczenie prezydent Joe Biden.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!