Odwołane koncerty w Polsce – Roger Waters zmienia zdanie

0
bbc
fot.bbc
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Roger Waters, muzyk, współtwórca i były lider zespołu Pink Floyd napisał list otwarty do prezydenta Rosji Władimira Putina. Został on opublikowany na stronie Watersa na Facebooku. Roger Waters pyta w liście prezydenta Rosji czy chciałby, żeby wojna się skończyła. „Jeśli odpowiesz tak, proszę, to od razu będzie to o wiele łatwiejsze do osiągnięcia… . Znam niektórych ludzi, którzy uważają, że chcesz przejąć całą Europę, zaczynając od Polski i reszty krajów bałtyckich. Jeśli tak, to pier… się.” Muzyk dodał, że jeśli zostanie osiągnięte porozumienie pokojowe z Ukrainą, Rosja powinna obiecać, że nie będzie najeżdżać nikogo innego.

Nowy list ukazał się tuż po tym, kiedy promotor Live Nation Poland odwołał zaplanowane na kwiecień 2023 koncerty muzyka w Polsce, jako sprzeciw wobec jego stanowiska w sprawie inwazji Rosjii na Ukrainę.

Roger Waters powiedział wcześniej, że uważa prezydenta USA Joe Bidena za „zbrodniarza wojennego” i napisał dwa listy otwarte do pierwszej damy Ukrainy, Oleny Zełenskiej, przypominając jej, że Wołodymyr Zełenski doszedł do władzy, obiecując zakończenie wojny w Donbasie, i namawiał ją, by nakłoniła męża do rozpoczęcia negocjacji z Rosją.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!