WIGILIA DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2023

CO: WIGILIA  DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2023

GDZIE: Ressurection Hall przy Bazylice Sw Jacka na Jackowie

KIEDy: Niedziela, 24 grudnia – 10:30 przed południem

WIGILIA DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2023 

Z Polskim Radiem 1030 Chicago i TV Polvision

Już po raz 24. patronujemy świątecznemu spotkaniu osób samotnych, starszych i bezdomnych, które pragną podzielić się opłatkiem w gronie życzliwych w ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień. 

Uroczystość celebruje ksiądz proboszcz Bazyliki Św Jacka, Stanisław Jankowski a nad całością czuwa niezastąpiony Krzysztof Arsenowicz.  W organizację Wigilii włączają się, jak co roku m.in. Klub Przyjaciol Ełku, Chicagowskie Sokoly oraz inne polonijne organizacje i dziesiątki wolontariuszy.

Zgodnie z tradycją Radiowa Wigilia dla Samotnych i Bezdomnych odbędzie się 24 grudnia – w tym roku będzie to niedziela i właśnie dlatego wyjątkowo nasze spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:30 przed południ w Resurrection Hall przy Bazylice Św Jacka. Wspólnie pomodlimy się, przełamiemy opłatkiem, zaśpiewamy koledy a każdy otrzyma świąteczna paczkę, przygotowaną przez ludzi dobrego serca.

Tego dnia nikt nie powinien być sam! Spotkajmy się w Wigilię Bożego Narodzenia na Jackowie!

Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę do organizacji Wigilii wyślij czek na adres: Polnet Communications, 50 Turner Avenue, Elk Grove Village IL 60007.  Możesz także wejść na stronę www.polskieradio.com i w zakładce WIGILIA 2023 znaleźć więcej informacji.  

Tradycje organizowania Wigilii dla samotnych i bezdomnych rozpoczął śp. Jerzy Arsenowicz, który do końca życia pracował na rzecz potrzebujących.  My, wspólnie z jego bratem Krzysztofem, z dumą ją kontynuujemy i już po raz 24 zapraszamy potrzebujących do wspólnego stołu w ten szczególny dla każdego Polaka dzień.