Blinken: pakiet pomocy dla Izraela

0
Anthony Blinken USA
Fot. Financial Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Administracja Joe Bidena przygotowuje się do wysłania Izraelowi dodatkowej pomocy wojskowej – powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken. W wywiadzie dla telewizji CNN szef amerykańskiej dyplomacji poinformował, że wśród zabitych w ataku Hamasu mogli być amerykańscy cywile.

Antony Blinken powiedział, że dodatkowa pomoc dla Izraela zostanie prawdopodobnie ogłoszona do końca dnia. Przyznał, że rząd USA otrzymał doniesienia o kilku Amerykanach zabitych w walkach i zaginionych obywatelach amerykańskich. “Mamy informacje, że zginęło kilku Amerykanów. Jednocześnie pojawiają się doniesienia o zaginionych Amerykanach. Robimy wszystko co możliwe aby zweryfikować te doniesienia” – powiedział Blinken w programie “State of the Union”. W wywiadzie dla telewizji ABC sekretarz stanu USA powiedział, że atak Hamasu był “najgorszym atakiem na Izrael od 1973 r., czyli od wojny Jom Kippur”.

Blinken określił działania Hamasu mianem zmasowanego ataku terrorystycznego. „Świat powinien być wstrząśnięty i oburzony tym, co widzi” – dodał szef amerykańskiej dyplomacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!