Kolejne kraje okazują wsparcie Izraelowi

3
Fot. Yahoo News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kolejne kraje wspierają objęty wojną Izrael. Premier tego kraju Benjamin Netanjahu rozmawiał z przywódcami Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Niemiec. Kanclerz ostatniego z państw Olaf Scholz pisał w mediach społecznościowych: “Jesteśmy głęboko zszokowani ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy i eskalacją przemocy. Niemcy potępiają ataki Hamasu i stoją po stronie Izraela”. Inne kraje podkreślały, że Izrael ma prawo bronić się “na tyle, na ile potrzeba”. Słowa wsparcie przekazały też władze Kanady, Czech, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Rada Bezpieczeństwa ONZ zapowiedziała z kolei posiedzenie w sprawie sytuacji w Izraelu.

W zupełnie innym tonie sytuację skomentował natomiast prezydent Iranu. Ebrahim Ra’isi powiedział, że panująca w Izraelu wojna jest winą “reżimu syjonistycznego” i jego sojuszników. Ra’isi podkreślił, że to właśnie oni są odpowiedzialni za niestabilną sytuację w regionie. 

Izrael został wczoraj zaatakowany przez bojowników organizacji Hamas. Dziś w Izraelu oficjalnie ogłoszono stan wojny. Na południu przy granicy ze Strefą Gazy trwają walki z bojownikami, którzy wczoraj przedostali się do Izraela. W kierunku granicy zmierzają też kolejne czołgi i pojazdy opancerzone, co może oznaczać rychłą inwazję lądową Izraela w Gazie.

Liczba ofiar konfliktu przekroczyła już tysiąc osób. Od wczoraj zginęło co najmniej 600 Izraelczyków, a wojsko twierdzi, że zabito też około 400 palestyńskich bojowników. Z kolei Hamas informuje, że w nalotach na Gazę zginęło 370 osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

3 COMMENTS

 1. Te kraje ktore wyslaly swoje poparcie sa malo albo zero wazne. Liczy sie jakie bedzie stanowsko swiata arabskiego za kim sie opowie, czy za Palestyna jak zrobila to (nieoficjalnke) Libia , jak odpoowe np Egipt ktory nienawidzi Izraela ale kocha pompowane amerykanskie dolary .Stanowisko Iranu jest oczywiste. Izrael ma potezna armie ale nie przeciwko wszystkim krajom arabskim dla ktorych jest wrogiem nr 1 lub 2 ( za USA)

 2. Jak redakcja może określać terrorystów i nazistów nazwą bojownicy? Ci “bojownicy” chcą dokończyć holocaust narodu żydowskiego, który rozpoczął Hitler.

 3. Maja takie samo prawo jak trumpo tumany okreslaja resurekcjonistow chcacych zrobic zamach stanu Jan 6 na kapitolu protestujacymi.
  A ty doucz sie kilku faktow – Izrael zajal Palestyne wyganiajac ludzi z ich domow, tak stworzyli swoje panstwo. Nie rob z nich aniolkow bo maja wiele nieszczesc ludzkich i krwi na rekach.
  Co nie daje usprawiedliwienia dla Hamasu do bombardowania cywilow , tak samo jak nie daje prawa Izraelowi robienia tego samego- egzekucji cywilow.
  I jeszcze kilka drobiazgow ktore twoj Mark Levin sprytnie omija w praniu ci glowy:
  W lipcu tego roku przywodcy Hamasu spotkali sie w Moskwie z Putinem i Lawrowem. W 2018 roku Trump w Bialym Domu przekazal Lawrowowi dane wywiadu izraelskiego tlumaczac sie pozniej debilnie ze mial do tego prawo .A teraz jesli ci RAM-u wystarcza polacz te kropki, dodaj 2 biliony dolarow dla Kuschnera i zacznij stekac o laptopie Huntera

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!