Nancy Pelosi odwiedzi Tajwan

0
137
Fot. WSJ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi planuje w tym tygodniu odwiedzić Tajwan, informują amerykańskie media. Przeciwko wizycie Pelosi protestowały Chiny grożąc poważnymi konsekwencjami.

Plan wizyty na Tajwanie przebywającej w Azji Nancy Pelosi nie został oficjalnie ogłoszony. Amerykańskie media informują jednak, że przewodnicząca Izby Reprezentantów przybędzie do Tajpej jutro i pozostanie do środy. Spotka się tam z przedstawicielami władz Tajwanu. Wizyta Pelosi na Tajwanie dojdzie do skutku mimo ostrzeżeń Pekinu. „Chiny podejmą zdecydowane kroki zaradcze w celu obrony swojej suwerenności i integralności terytorialnej” – oświadczył minister spraw zagranicznych Chin Zhao Lijian. 

Koordynator komunikacji strategicznej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że rząd USA zrobi wszystko by zapewnić bezpieczeństwo przewodniczącej Izby Reprezentantów. „Nie ma powodu do takiej retoryki ze strony Chin. Nie ma powodu, by podejmować jakiekolwiek działania. Nie jest niczym niezwykłym, że parlamentarzyści podróżują na Tajwan” – powiedział Kirby w wywiadzie dla CNN. Biały Dom podkreśla, ze polityka USA w sprawie Tajwanu pozostaje niezmienna.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!