Francja zamroziła 1,2 miliarda euro rosyjskich aktywów

0
83
Francja
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W następstwie unijnych sankcji wobec Rosji za agresję przeciw Ukrainie Francja zamroziła ponad miliard euro rosyjskich aktywów. Tak wynika z danych podanych przez tamtejszy resort gospodarki. Zablokowane aktywa należą do rosyjskich oligarchów i osób znajdujących na czarnej liście sporządzonej przez Unię Europejską.

O zamrożeniu rosyjskich aktywów we Francji poinformował w wywiadzie dla tygodnika “La Tribune” szef służb wywiadowczych w resorcie gospodarki Guillaume Valette-Valla. Wyjaśnił, że zablokowano zarówno aktywa finansowe i niefinansowe warte miliard dwieście milionów euro. Podkreślił, że kwota ta nie obejmuje aktywów rosyjskiego banku centralnego.

W marcu minister gospodarki Bruno Le Maire powołał specjalną grupę zadaniową, której zlecił ewidencjonowanie rosyjskich majątków we Francji. Zapowiedział też, że część zamrożonych aktywów zostanie definitywnie przejęta przez władze. 

W połowie lipca Komisja Europejska poinformowała, że od początku wojny na Ukrainie kraje Wspólnoty zamroziły rosyjskie aktywa o łącznej wartości 13,8 miliardów euro.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!