Prokurator Generalny USA z wizytą na Ukrainie

1
141
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wtorek Prokurator Generalny USA Merrick Garland złożył niezapowiedzianą wizytę na Ukrainie, gdzie spotkał się z Prokuratorem Generalnym Ukrainy Iryną Venediktovą w celu omówienia dalszych działań w sprawie identyfikacji i zatrzymywania osób podejrzanych o popełnienie zbrodni wojennych – podał Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej w tym roku prokurator Garland zagwarantował wsparcie ze strony Stanów Zjednoczonych dla międzynarodowej kampanii, która ma na celu pociągnięcie odpowiedzialności zbrodniarzy wojennych za okrucieństwa udokumentowane przez władze ukraińskie.

’’Każdego dnia widzimy przerażające obrazy i czytamy wstrząsające relacje o brutalności, ale dla zbrodniarzy wojennych nie ma miejsca do ukrycia”- powiedział Garland podczas spotkania online z Ukraińską władzą i sojusznikami w zeszłym miesiącu.

Venediktova powiedziała wcześniej, że jej biuro dokumentuje  i analizuje dowody wszystkich zbrodni w tym podejrzenia o celowe bombardowania obiektów cywilnych, zabójstwa niewinnych cywilów, gwałty i tworzenie masowych mogił. 

W pierwszym procesie dotyczącym zbrodni wojennych w zeszłym miesiącu, jeden z rosyjskich żołnierzy przyznał się do winy. 21 letni Vadim Shishimarin zabił nieuzbrojonego 62 letniego cywila, w północno wschodniej części obwodu Sumskiego, 4 dni po tym jak zaczęła się inwazja na Ukrainę. Rosjanin został skazany za śmiertelny atak na mężczyznę. Prokuratorzy twierdzą, że Shishimarin był w grupie żołnierzy, którzy uciekli przed siłami ukraińskimi 28 lutego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Facet, który nie potrafi albo nie chce walczyć ze wzrastającą przestępczością w USA jedzie do innego kraju, aby rozmawiać o ukaraniu zbrodniarzy wojennych. Normalny “cyrk na kółkach”. W ostatnich tygodniach w USA było ponad 40 ataków na ośrodki doradzające kobietom w ciąży i które są w trudnej sytuacji. Porady dotyczą adopcji i nawet aborcji. Jednak takie organizacje jak “Jane’s Revenge” i “Ruth sent us” nie akceptują tego i atakują te ośrodki (podpalenia, koktaile mołotowa) przy biernej postawie DOJ i samego Garlanda. Dla osób zgrupowanych w tych organizacjach nie istnieją żadne alternatywne rozwiązania poza bezwzględnym mordowaniem dzieci nienarodzonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!