FIFA: piłkarze będą mogli opuścić ligi rosyjską i ukraińską do czerwca 2023 roku

0
223
FIFA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zgodnie z decyją Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) piłkarze, którzy zdecydowali się opuścić ligę rosyjską lub ukraińską mogą kontunuować swoje kariery poza tymi krajami do końca sezonu ligowego 2023 roku. Chodzi o piłkarzy, którzy mieli podpisane kontrakty z klubami z tych krajów. Decyzja FIFA jest spowodowana wojną na Ukrainie. 

Decyzja światowego związku sportowego dotyczy między innymi piłkarskich reprezentantów Polski: Grzegorza Krychowiaka i Sebastiana Szymańskiego. Pierwszy ma kontrakt z FK Krasnodar, drugi z Dynamem Moskwa. Grzegorz Krychowiak podpisał ważną do końca obecnego sezonu, czyli do czerwca, umowę z AEK Ateny, a Sebastian Szymański opuścił Rosję, pomimo ważnego do 2026 roku kontraktu z moskiewskim klubem.

Z polskiej reprezentacji usunięty został jej 66-krotny reprezentant Maciej Rybus, który z kolei podpisał umowę ze Spartakiem Moskwa. Nie ma już nic bardziej żenującego, niż zasłanianie się «dobrem rodziny», gdy chodzi po prostu o duże pieniądze. A to krwawe pieniądze” – napisał na swoim profilu społecznościowym wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!