Biały Dom: Rosji grożą sankcje ekonomiczne na ogromną skalę

0
399
Rosja USA sankcje
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone ostrzegają Kreml, że w przypadku inwazji Moskwy na Ukrainę zastosują sankcje ekonomiczne, które uderzą w rosyjskie sektory strategiczne. Biały Dom zapewnia, że USA i Europa są zjednoczone w sprawie “przytłaczającej” odpowiedzi na potencjalną agresję ze strony Rosji.

Biały Dom oświadczył, że w razie rosyjskiej inwazji na Ukrainę USA zastosują wobec Moskwy sankcje, których nawet nie rozważano w 2014 roku. “Nie będą one wprowadzane stopniowo, tylko od razu na pełną skalę” – powiedział wysoki rangą przedstawiciel administracji.

Sankcje ekonomiczne wobec Rosji mają objąć nie tylko sektor finansowy i napływ kapitału zagranicznego, lecz także zaawansowane technologie, których większość ma komponenty amerykańskie. “Ograniczenia eksportowe, które przygotowujemy z naszymi partnerami. uderzą bardzo mocno w strategiczne ambicje Putina uprzemysłowienia rosyjskiej gospodarki” – powiedział przedstawiciel Białego Domu.

Urzędnik dodał, że choć działania USA i Unii Europejskiej mogą nie być identyczne, Zachód jest zjednoczony, by Rosja poniosła dotkliwe konsekwencje swoich agresywnych działań.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!