Dania: do końca miesiąca mają zniknąć wszystkie restrykcje związane z epidemią

0
396
Dania
Fot. Schengen Visa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jutro premier Danii Mette Frederiksen ma ogłosić plan znoszenia restrykcji epidemicznych. Do końca stycznia mają zniknąć wszystkie ograniczenia wprowadzone w związku z Covid-19.

Dziennik Jyllands-Posten, powołując się na swoje źródła, poinformował, że zmiany w przepisach zaleca panel ekspertów. Doradza on także, by Covid-19 nie był traktowany jako choroba, która stanowi krytyczne zagrożenie dla społeczeństwa.

Dwa tygodnie temu po miesięcznym lockdownie Dania zaczęła znosić restrykcje. Zezwolono na otwarcie kin i sal muzycznych. Obostrzenia obowiązują wciąż w restauracjach, ograniczając godziny ich otwarcia, a także obowiązkowe są maseczki.

Wczoraj w Danii odnotowano 40 tysięcy 348 nowych przypadków koronawirusa. Liczba hospitalizacji związanych z koronawirusem wzrosła do 894, co jest najwyższym wskaźnikiem od roku. Na oddziałach intensywnej terapii jest 43 chorych.

Jednak władze zdrowotne szacują, że od 30 do 40 procent hospitalizowanych z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa wymaga leczenia z innych powodów niż Covid-19.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!