Ukraina: Kanada ewakuuje rodziny dyplomatów

0
678
Kanada Ambasada Ukraina
Fot. 123rf.com/sergieiev
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kanada ewakuuje z Ukrainy rodziny dyplomatów – poinformowało kanadyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. Dotyczy to rodzin osób pracujących w Kijowie. Mają oni tymczasowo wyjechać z Ukrainy ze względu na grupowanie się wojsk Rosji przy granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Wczoraj Departament Stanu USA polecił opuścić Ukrainę rodzinom amerykańskich dyplomatów. Zgodę na wyjazd dostała też część personelu ambasady w Kijowie. Jako powód podano ryzyko rosyjskiej agresji. Pracownicy obsługi, których obecność nie jest niezbędna do funkcjonowania ambasady, mogą wyjechać z Kijowa na koszt rządu Stanów Zjednoczonych. Amerykański resort dyplomacji podkreślił, że decyzja ta nie oznacza ewakuacji i że placówka w Kijowie będzie funkcjonować normalnie.

Polska nie będzie na razie ewakuować dyplomatów z Ukrainy – poinformował wczoraj w Brukseli wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Także szef unijnej dyplomacji Josep Borrell wykluczył na razie ewakuację dyplomatów z europejskiej placówki w Kijowie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!