USA: prezydent Ukrainy odwiedzi Biały Dom 30 sierpnia

0
527
USA Ukraina
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden spotka się 30 sierpnia w Białym Domu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – poinformowały służby prasowe amerykańskiego przywódcy. Komentatorzy spodziewają się, że ukraiński prezydent będzie zabiegał o silniejsze wsparcie Waszyngtonu w przedłużającej się wojnie z separatystami wspieranymi przez Rosję.

Ogłoszenie terminu wizyty Zełenskiego w Białym Domu zbiegło się w czasie z informacją, że Stany Zjednoczone osiągnęły porozumienie z Niemcami w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Przewiduje ono podjęcie przez Waszyngton i Berlin działań przeciwko Rosji w przypadku użycia przez Moskwę dostaw gazu jako narzędzia szantażu wobec Ukrainy. “Wizyta [Wołodymyra Zełenskiego] potwierdzi niezachwiane poparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej agresji Rosji w Donbasie i na Krymie” – powiedziała rzeczniczka prasowa Białego Domu Jen Psaki.
Zwróciła również uwagę na ścisłą współpracę Waszyngtonu z Kijowem w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i poparcie ze strony Zełenskiego dla walki z korupcją na Ukrainie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!