Szef WHO popiera zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich w czasie pandemii

0
473
WHO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szef Światowej Organizacji Zdrowia poparł rozgrywanie igrzysk olimpijskich w czasie pandemii. Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że gdy wirus wciąż stanowi zagrożenie na całym globie, świat potrzebuje znaku nadziei, że pandemię można pokonać.
Podczas spotkania z członkami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego szef WHO podkreślił, że rozgrywki sportowe mogą stać się symbolem sukcesu człowieka w walce z wirusem. “Igrzyska są świętem czegoś więcej niż tylko sportu, są świętem nadziei, a tej świat potrzebuje teraz jak nigdy wcześniej. Świętowanie będzie może w tym roku skromniejsze, ale to właśnie przesłanie nadziei jest tutaj najważniejsze” – powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczynają się w piątek. Ze względu na pandemię zostały przełożone o rok. W ostatnich tygodniach w Japonii wzrastała liczba nowych zachorowań, co budziło obawy, czy igrzyska nie staną się miejscem licznych zakażeń.
Organizatorzy wprowadzili nadzwyczajne środki sanitarne. Na niektórych trybunach będą mogli zasiąść jedynie japońscy kibice. Zagraniczni goście nie są wpuszczani do kraju. Władze Japonii nie wykluczają, że zawody mogą zostać przerwane, jeśli pojawi się wiele nowych przypadków wirusa u sportowców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!