Japonia: gigantyczny śnieżny korytarz ponownie otwarty dla podróżnych (WIDEO)

Gigantyczny śnieżny korytarz w pobliżu góry Tateyama, jednej z trzech świętych gór Japonii, został ponownie otwarty dla podróżnych. Nazywana Yuki no Otani (lub Wielka Dolina Śniegu), ta 500-metrowa droga przecina wysokie śnieżne ściany, które wznoszą się do 20 metrów w najwyższym punkcie alpejskiego szlaku Tateyama Kurobe. Rozciągająca się przez prefektury Toyama i Nagano na północ od Tokio, 90-kilometrowa trasa widokowa – nazwana „Dachem Japonii” – oferuje niesamowite widoki na Mount Tateyama (3,015m) i szczyty Mount Akazawa-dake (2,478m), zapewniając jednocześnie dostęp do najwyżej położonych gorących źródeł w Japonii (Mikurigaike Onsen na wysokości 2410 metrów w Murodo) i najwyższego wodospadu w kraju Shōmyō, który wznosi się na 350 metrów. Podróżnym odwiedzającym alpejską trasę Tateyama Kurobe zaleca się noszenie zimowej odzieży i sprzętu odpowiedniego do trekkingu lub wspinaczki górskiej.

Read more

USA: od 19 lipca znów będzie można zwiedzać Biały Dom w pełnym wymiarze godzin

Od 19 lipca znów będzie można zwiedzić Biały Dom w pełnym wymiarze godzin – podały władze w poniedziałek. Publiczne zwiedzanie było zawieszone od ponad dwóch lat z powodu pandemii COVID-19. Od początku tego roku Biały Dom oferował zwiedzanie tylko w piątki i soboty, jednak w lipcu władze umożliwią odwiedzenie siedziby prezydenta od wtorku do soboty w godzinach od 8:00 rano do 12:30 w południe. Zwiedzanie jest bezpłatne i można się na nie umawiać za pośrednictwem biura jednego z członków Kongresu. Biały Dom twierdzi, że będzie dalej monitorował sytuację związaną z Covid-19 i działał w oparciu o wytyczne amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Obecnie nie wymaga się stosowania masek na twarz podczas wycieczek. Wszystkie osoby, u których stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19 lub  które mają jego objawy albo były narażone na kontakt z wirusem w ciągu 10 dni przed planowaną wycieczką, powinny pozostać w domu.

Read more

Chicago: budynek dla pasjonatów XX-wiecznej architektury otwarty dla zwiedzających

Adler on the Park Showcase House for Charity, czyli otwarta przestrzeń dla pasjonatów dwudziestowiecznej architektury i wystroju wnętrz. Początkowo obiekt wybudowano dla rodzin, które przeżyły katastrofę Titanica, teraz zostanie otwarty dla zwiedzających.  Budynek został zbudowany na początku XX wieku przez amerykańskiego architekta Davida Adlera, na prośbę jednej z ocalałych Emily Ryerson. Obiekt przeszedł ponad 4 letni proces renowacji, przy którym pracowało 40 najlepszych projektantów z Chicago. Posiadłość została podzielona na dwie luksusowe rezydencje, w jednej możemy podziwiać oryginalne historyczne wykończenia wnętrz w drugim znajdziemy ”nutkę współczesności”- mówi Leigh-Anne Kazma inwestor projektu Adler on the Park Showcase House for Charity. Wielomilionowe obiekty zostały wystawione na sprzedaż, jednak posiadłość będzie można zwiedzać co weekend do końca miesiąca, bilety są po 65 dolarów, a środki zebrane ze zwiedzania przekazane będą do dwóch organizacji dobroczynnych w Chicago: the Big Shoulders Fund oraz Thresholds, którego siedzibą wcześniej był ten właśnie budynek.

Read more