Minneapolis: pierwszy obraz Boba Rossa namalowany w telewizji wystawiony na sprzedaż za 10 milionów dolarów
“A Walk in the Woods” – to obraz, który Bob Ross, artysta i osobowość telewizyjna, namalował po raz pierwszy w jego telewizyjnym programie “The Joy of Painting”. Ross zmarł w 1995 roku, prowadził program telewizyjny od 1983 do 1994 roku. Malował obrazy na żywo i zachęcał publiczność do robienia tego samego. Sam obraz został zakupiony przez wolontariusza, który pracował w stacji podczas nagrywania programu. Powiesił on obraz w swoim domu, gdzie wisiał przez 39 lat. Ostatecznie obrazem zainteresował się Ryan Nelson, właściciel galerii Modern Artifact, który wystawia go teraz za niecałe 10 mln dolarów. Popularność Boba Rossa i jego programu przez ostatnie lata wzrosła. Archiwalne odcinki można oglądać na kanale YT, co robią miliony osób. Zamieszczamy pierwszy odcinek programu, w którym namalowano obraz opisany w artykule:
Read moreUSA: koniec współpracy dziennikarza T.Carlsona ze stacją Fox News
Skrajnie prawicowy dziennikarz Tucker Carlson nieoczekiwanie zakończył ze skutkiem natychmiastowym swoją współpracę ze stacją Fox News. „Fox News Media i Tucker Carlson uzgodnili, że się rozstają. Dziękujemy mu za jego pracę dla sieci jako gospodarza, a wcześniej jako współpracownika. Ostatni program pana Carlsona odbył się w piątek 21 kwietnia ” — podała stacja w oświadczeniu. CNN zauważa, że ogłoszenie pojawiło się tydzień po tym, jak Fox News zgodził się zapłacić 787,5 miliona dolarów i przyznać się do powielania kłamstw na temat rzekomych fałszerstw wyborczych z udziałem producenta maszyn do głosowania Dominion Voting Systems.
Read moreDebata w TV: Pritzker vs Bailey
Dziś wieczorem odbędzie się debata telewizyjna, w której gubernator J.B. Pritzker oraz senator stanowy Darren Bailey spotkają w Braden Auditorium na kampusie Uniwersytetu Illinois. Debata poprzedza wybory, w których 8 listopada wyborcy zdecydują, kto będzie ich reprezentował jako gubernator stanu Illinois. Jest to pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 7 wieczorem i będzie transmitowane na żywo przez stacje Nexstar w całym stanie, w tym przez WMBD-TV w Centralnym Illinois, a także w radiu przez stacje NPR WGLT i WCBU oraz przez La Voz, hiszpańskojęzyczną sekcję Chicago Sun-Times. Debatę będzie można oglądać również online na stronie wgntv.com oraz w ich aplikacji mobilnej. Aby zagłosować w listopadzie, wyborcy muszą uprzednio zostać zarejestrowani. Termin rejestracji drogą pocztową mija 11 października. Do 23 października będzie możliwe zapisanie się do listy wyborców drogą internetową, na stronie Illinois Online Voter Registration.
Read more


