Sydney: ponad 2 tys. osób rozebrało się do naga w sesji fotograficznej do kampanii o świadomości nowotworu skóry
2,500 osób rozebrało się do naga i wzięło udział w sesji fotograficznej Spencera Tunicka na plaży Bondi w australijskim Sydney. Akcja została zorganizowana we współpracy z organizacją charytatywną, która stara się zwiększać świadomość na temat czerniaka. To czwarty najczęstszy nowotwór w Australii. Władze szacują, że w 2022 roku w Australii zdiagnozowanych zostanie ponad 17 tysięcy przypadków nowotworu skóry. Z tego powodu może umrzeć ponad 1,200 Australijczyków. Tunick, znany z organizowania masowych nagich sesji fotograficznych w najpopularniejszych miejscach na świecie. W 2010 roku brał już udział w podobnej sesji zdjęciowej w Sydney. Wówczas w pobliżu Sydney Opera House nago pozowało 5,200 Australijczyków.
Read more
