USA: szkoły w Brooklynie i Queens zostaną zamknięte
Gubernator amerykańskiego stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, polecił zamknięcie szkół w miejscach, w których notuje się najwięcej zakażeń koronawirusem. Dotyczy to także nowojorskich dzielnic Brooklyn i Queens. Szkoły zostaną zamknięte jutro. “Nie zalecę ani nie pozwolę żadnej nowojorskiej rodzinie, aby posłała swoje dzieci do szkoły, do której nie chciałbym posłać swoich dzieci” – oświadczył gubernator Cuomo. Burmistrz Nowego Jorku zapowiedział, że od środy będą zamykone szkoły w jedenastu dzielnicach, w których liczba nowych przypadków koronawirusa wzrastała o trzy procent dziennie przez ostatni tydzień. Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym koronawirusem państwem świata. Od początku epidemii zachorowało tam 7 milionów 400 tysięcy ludzi, a prawie 210 tysięcy zmarło.
Read more
