Komisja pomnikowa w Chicago

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot poinformowała o stworzeniu komisji miejskiej, która zajmie się chicagowskimi pomnikami. Trzy tygodnie temu burmistrz zdecydowała o usunięciu trzech pomników Krzysztofa Kolumba po zamieszkach do jakich doszło w Grant Park, gdzie tłum zatakował oddział policji rowerowej, która broniła dostępu do postumentu odkrywcy amerykańskiego kontynentu. Komisja składająca sie z 20 osób skataloguje i oceni pomniki i dzieła sztuki materialnej znajdujące sie w przestrzeni publicznej naszego miasta. Wynikiem prac komisji mają być wskazania dotyczące usunięcia pomników budzących kontrowersje, ewentualnie postawienia nowych. Działanie nowej miejskiej komisji ma promować dialog na temat dziejów Chicago.

Read more