Chicago: przedstawiciele Partii Demokratycznej analizowali infrastrukturę hotelarską w związku z konwencją w 2024 r.

Przedstawiciele Partii Demokratycznej z całych Stanów Zjednoczonych przybyli we wtorek do Chicago w celu sprawdzenia miejsc, w których będą odbywać się najważniejsze wydarzenia związane z Narodową Konwencję Demokratów w sierpniu przyszłego roku. Dyrektor wykonawczy konwencji 2024 Alex Hornbrook powiedział, że wycieczka do Chicago dała urzędnikom okazję do zapoznania się z infrastrukturą hotelarską, z której korzystać będą delegaci podczas zlotu oraz zapoznania się z obiektem United Center, w którym odbędą się główne wydarzenia.

Read more

Miasto Chicago będzie gospodarzem Narodowej Konwencji Demokratów 2024

Miasto Chicago zostało wybrane na gospodarza Narodowej Konwencji Demokratów 2024. Ostatnim razem Chicago gościło konwencję w 1996 roku w United Center. W 2020 odbywała się w Milwaukee.  Wydarzenie będzie odbywać się ponownie w United Center od 19 do 22 sierpnia 2024. Niektóre dzienne części konferencji będą przeprowadzone w McCormick Place.  Obok Chicago w puli ewentualnych miast gospodarzy znajdowały się Atlanta, Nowy Jork i Houston.  Natomiast od 15 do 18 lipca 2024 w Milwaukee odbędzie się konwencja Republikanów. Przychylnie odniósł się do wyboru Chicago, w roli gospodarza, prezydent Joe Biden. 

Read more