Komendant straży granicznej Greg Bovino powrócił do Chicago

Po opuszczeniu miasta w listopadzie komendant Straży Granicznej Greg Bovino powrócił do Wietrznego Miasta w ramach operacji imigracyjnej o nazwie „Operation Midway Blitz”, która, jak potwierdzili we wtorek urzędnicy, będzie kontynuowana w najbliższych miesiącach. Źródła potwierdziły serwisowi NewsNation, że dowódca straży granicznej Gregory Bovino powrócił we wtorek do Chicago, a jego powrotowi towarzyszyły naloty imigracyjne w dzielnicach Little Village, Cicero, Berwyn i Brighton Park, gdzie zatrzymano co najmniej 15 osób. Swój powrót ogłosił, zatrzymując się w Enlace, organizacji społecznej znajdującej się przy 27. ulicy i Harding w dzielnicy Little Village. We wtorek za pomocą telefonu komórkowego zarejestrowano kilka działań imigracyjnych w różnych miejscach w Chicago i okolicach. W środę Bovino był widziany w Evanston. Gubernator stanu Illinois JB Pritzker pochwalił we wtorek społeczność za jej wysiłki. „Zachęcam wszystkich, którzy mnie słyszą, aby postępowali tak samo jak wy, ponieważ szczerze mówiąc jestem bardzo dumny z reakcji mieszkańców Illinois na działania CBP i ICE, a mianowicie z wyciągania gwizdków i telefonów, filmowania wszystkiego i publikowania tego w Internecie” – powiedział Pritzker. Powrót Bovino nastąpił po tym, jak w połowie listopada opuścił on Chicago, aby przeprowadzić „ogólnokrajową” misję w Stanach Zjednoczonych. W oświadczeniu przekazanym stacji WGN we wtorek rano rzecznik Customs and Border Protection potwierdził, że „Operacja Midway Blitz” będzie kontynuowana. „Jak powiedzieliśmy miesiąc temu, nie opuszczamy Chicago, a operacje są w toku. Operacja Midway Blitz osiąga to, czego politycy z Chicago odmawiali przez dziesięciolecia: zmniejsza przestępczość i usuwa najgorszych przestępców spośród nielegalnych imigrantów, którzy stanowią zagrożenie dla Amerykanów” – powiedział rzecznik CBP. Początek operacji naznaczony był starciami między agentami a protestującymi domagającymi się zakończenia nalotów imigracyjnych. WGN-TV

Read more

Austria: skonfiskowano duże ilości narkotyków, broni i symboli nazistowskich w trakcie nalotu na gang motocyklowy

Austriackie władze skonfiskowały duże ilości narkotyków, broni i symboli nazistowskich w trakcie nalotu na skrajnie prawicowy gang motocyklowy. Aresztowano 6 osób. Gang powiązany był z amerykańskimi Bandidos, którzy chcieli rozszerzyć swoją działalność na Austrię.  Austriacka policja przeszukała 13 nieruchomości w Górnej i Dolnej Austrii. Przejęto broń o łącznej wartości około 1,5 miliona euro. Znaleziono materiały wybuchowe, około pięciu kilogramów marihuany, kilogram kokainy i 650 gramów amfetaminy. W trakcie akcji zabezpieczono również emblematy i flagi o symbolice nazistowskiej. Do aresztu trafiło ostatecznie 6 członków gangu. Wszyscy to obywatele Austrii. Bandidos jest drugim najliczniejszym amerykańskim gangiem motocyklowym po Hells Angels. Został założony w 1968 roku przez Donalda Chambersa w Houston. Od kilku lat oba gangi próbują wejść na rynek europejski. W ubiegłym roku pojawiły się sygnały, że Bandidos dążą do ekspansji w Austrii. Również w ubiegłym roku w Szwajcarii doszło do krwawych wojen terytorialnych między Bandidos a lokalnymi Hells Angels.

Read more

Syria: amerykański odwet na proirańskich bojówkach

Jedenastu proirańskich bojowników zginęło w odwetowym ataku, jakie amerykańskie siły przeprowadziły we wschodniej Syrii.Wczoraj wieczorem amerykański obiekt w pobliżu miejscowości Al Hasaka w Syrii został zaatakowany przez irańskiej produkcji dron. W wyniku ataku zginął jeden pracownik cywilny, a inny został ranny. Rannych zostało także 5 amerykańskich żołnierzy.  “Na polecenie prezydenta Bidena upoważniłem siły Centralnego Dowództwa USA do przeprowadzenia precyzyjnych nalotów we wschodniej Syrii na obiekty wykorzystywane przez grupy powiązane z irańskim Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej” – oświadczył sekretarz obrony USA Lloyd Austin.  Wspierane Iran szyickie milicje są obecne w całej Syrii, zwłaszcza wzdłuż granicy z Irakiem oraz nad Eufratem w prowincji Dajr az-Zaur. Stany Zjednoczone utrzymują w północno-wschodniej Syrii około 900 żołnierzy w bazach i posterunkach w ramach międzynarodowej koalicji walczącej z niedobitkami po tak zwanym Państwie Islamskim 

Read more

Amerykański nalot w Syrii

W Syrii wojsko amerykańskie przeprowadziło nalot śmigłowcem na kontrolowaną przez syryjski rząd wioskę w północno-wschodniej części kraju. W akcji w wiosce Muluk Saraj w prowincji Al-Hasaka zabity został ukrywający się w jednym z budynków przedstawiciel tak zwanego Państwa Islamskiego – Rakkan Wahid al-Szammri, który zaangażowany był w organizowanie przemytu broni i bojowników. W czasie akcji ranny został jeden z jego współpracowników, a dwóch innych zostało zatrzymanych przez siły amerykańskie. Podczas operacji nie ucierpieli cywile, personel czy sprzęt USA – zaznaczyło amerykańskie dowództwo wojskowe.

Read more

Amerykańska armia przeprowadziła nalot na cele w Syrii

Amerykańska armia przeprowadziła nalot na cele w Syrii. Zniszczone zostały obiekty w prowincji Deir al-Zor. Jak podaje Reuters, obiekty, które zostały wzięte za cel, są wykorzystywane przez grupy powiązane z irańską elitą i Korpusem Strażników Rewolucji Irańskiej. Amerykańska armia przekazało w oświadczeniu, że ten atak miał na celu ochronę sił amerykańskich przed atakiem grup wspieranych przez Iran. Nie poinformowano czy w ataku ktoś został ranny. To nie pierwszy taki atak przeprowadzony przez Stany Zjednoczone na cele związane z Iranem. W czerwcu ubiegłego roku USA zaatakowały magazyny uzbrojenia w dwóch lokalizacjach w Syrii i Iraku.

Read more

Chicago: burmistrz Lori Lightfoot przeprasza za nieudaną akcję policji

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot przeprosiła Anjanette Young za nalot policji na jej dom. „Jest mi głęboko przykro, że jej dom został zaatakowany i że musiała stawić czoła upokorzeniu i traumie, których doświadczyła. To po prostu nie w porządku, nie powinno się to wydarzyć” – powiedziała o nieudanej akcji policji Lightfoot. Do wkroczenia policji do domu Anjanette Young doszło w lutym 2019 roku. Funkcjonariusze zakuli w kajdanki, jak się później okazało, niewinną kobietę. W czasie zatrzymania Anjanette Young była naga. Cała akcja została nagrana. Film wyemitowała we wtorek lokalna stacja telewizyjna WBBM-TV Channel 2.  Wydział prawny Lori Lightfoot próbował uniemożliwić WBBM-TV Channel 2 emisję filmu. Lightfoot powiedziała, że zarówno o nieudanym ataku policji na dom kobiety, jak i o próbie zablokowania emisji nagrania dowiedziała się we wtorek. Podkreśliła, że próby blokowania publikacji materiałów przez media nie powinny mieć miejsca. 

Read more