Chicago: jeden z przywódców gangu Milwaukee Kings skazany na 33 lat więzienia
24-letni Santo Lozoya pseudonim „Świety”, jeden z przywódców gangu Milwaukee Kings z północno-zachodnich dzielnic Chicago, został skazany na 33 lata pozbawienia wolności za członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa brała udział strzelaninach, morderstwach, pobiciach, a także zajmowała się wymuszaniem haraczy. Terytorium gangu obejmowało głównie dzielnicę Belmont Cragin. W grudniu 2016 roku Santo Lozoya wraz Jose Martinezem zastrzelili 28-letniego Crispina Coliza przed sklepem spożywczym w dzielnicy w Dunning. Aby upamiętnić dokonanie morderstwa obaj wytatuowali sobie pod lewym okiem logo z butelki koniaku D’Usse, którą kupili tej samej nocy w sklepie monopolowym. Symbolem na butelce jest Krzyż Lotaryngii, francuski emblemat „symbolizujący odwagę, honor i wytrwałość”. Santo Lozoya był także jednym z czterech członków Milwaukee Kings oskarżonych w 2019 roku w sprawie o trzy morderstwa i dwa usiłowania zabójstw, do których miało dojść w latach 2015-2017.
Read more
