Papież weźmie udział w modlitwach o pokój w Koloseum

Papież ponownie wezwał do modlitw o pokój na Ukrainie i zachęcił do udziału w inicjatywie pokojowej, która odbędzie się pojutrze w Koloseum. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra. Papież w kazaniu powiedział, że trzeba wystrzegać się wypływającego z próżności narcyzmu i ekshibicjonizmu. Stwierdził, że tam, gdzie jest za dużo własnego „ja”, mało jest Boga. Wpisał się też publicznie używając tableta na listę gości przyszłorocznych światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.  Po modlitwie papież poinformował, że we wtorek uda się do Koloseum, by modlić się o pokój na Ukrainie i w świecie wraz z przedstawicielami Kościołów, wspólnot chrześcijańskich i religii na spotkaniu zatytułowanym „Wołanie o pokój”. „Zachęcam was do włączenia się w to wielkie błaganie, bo modlitwa jest siłą pokoju. Módlmy się nadal jakże udręczoną Ukrainę”.  W związku z powstaniem nowego rządu Giorgii Meloni życzył Włochom jedności i pokoju.

Read more