Meksyk: kapitan Lasota uwolniony

Kapitan Andrzej Lasota, oskarżony o przemyt kokainy w Meksyku, został oczyszczony z zarzutów i może opuścić areszt. Polskie władze działają, by mógł jak najszybciej wrócić do Polski – poinformował na Twitterze prezydent, Andrzej Duda. Jak dodał, na miejscu jest polski konsul, który wspierał kapitana podczas całego procesu. Prezydent podziękował też polskiemu MSZ. Polskiemu marynarzowi groziło 10 lat więzienia. 2 lata temu na statku pod cypryjską banderą w porcie w Meksyku, którego był kapitanem, wykryto około 250 kg kokainy. Kapitan zgłosił sprawę policji, a ta aresztowała całą załogę statku, w tym 3 Polaków. Później członkowie załogi zostalu uwolnieni, z wyjątkiem polskiego kapitana. Ten trafił do więzieniu o zaostrzonym rygorze.

Read more