Polska: oficjalnie rozpoczął swoją działalność Garnizon Sił Zbrojnych USA
Od dziś rozpoczyna swoją działalność Garnizon Sił Zbrojnych USA w Poznaniu. Jak podaje MON będzie to ósmy stały garnizon sił zbrojnych USA w Europie i pierwszy stały garnizon w Polsce. Jednostka powstaje dzięki decyzji prezydenta USA z 2022 r. i będzie zajmować się wsparciem infrastrukturalnym dla żołnierzy stacjonujących w Polsce.
Read more
