MON: do Polski przyleciały amerykańskie myśliwce F-15

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku przyleciały amerykańskie myśliwce F-15. Wezmą one udział w natowskiej misji nadzoru przestrzeni powietrznej państw bałtyckich. US Air Force @usairforce 🇺🇸 F-15 fighter jets landed in #Łask 🇵🇱 to contribute to #NATOAirPolicing mission on the Eastern flank of the Alliance.#WeAreNATO #StrongerTogether pic.twitter.com/RcZr93nhZI — PLinNATO (@PLinNATO) February 10, 2022 Od kilku dni do Polski przybywają również amerykańscy żołnierze. Mają oni wzmocnić wschodnią flankę NATO w związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy. W sumie do Polski trafi 1700 żołnierzy 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Pentagon postawił w stan podwyższonej gotowości do przemieszczenia do Europy 8,5 tysiąca żołnierzy. W Polsce wylądowało również 350 dodatkowych żołnierzy brytyjskich.

Read more