Statek kosmiczny Dragon wrócił na Ziemię
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podziękował wszystkim zaangażowanym w powrót statku kosmicznego Crew Dragon z dwoma astronautami: Dougiem Harleyem i Bobem Bohnkenem. Statek powrócił na Ziemię po pobycie w przestrzeni kosmicznej. Good splashdown of Dragon confirmed! Welcome back to Earth, @AstroBehnken and @Astro_Doug! pic.twitter.com/0vAS3CcK9P — SpaceX (@SpaceX) August 2, 2020 “Astronauci zakończyli pierwsze wodowanie od 45 lat. Bardzo ekscytujące!” – napisał amerykański prezydent na Twitterze, dodając krótki film, przedstawiający moment, w którym kapsuła na spadochronach wylądowała w Zatoce Meksykańskiej u wybrzeży zachodniej Florydy. “Wspaniale jest witać astronautów NASA powracających na Ziemię po bardzo udanej dwumiesięcznej misji. Dziękuję wszystkim!” – dodał Donald Trump. Misja statku Crew Dragon, wyniesionego w kosmos przez rakietę Falcon-9, była pierwszą misją amerykańskiego pojazdu kosmicznego od 2011 roku, gdy NASA zakończyła program promu kosmicznego. Była też pierwszą misją realizowaną przez prywatną firmę. W ostatnich 9 latach amerykańskich astronautów przewoził y na orbitę pojazdy rosyjskie.
Read more
