USA: mieszkańcy Chicago tracą najwięcej czasu na dojazd do pracy

Mieszkańcy aglomeracji Chicago tracą na dojazdy do pracy najwięcej czasu spośród wszystkich Amerykanów. Tak wynika z raportu firmy Inrix, zajmującej się analizą mobilności ludności. To już drugi rok z rzędu, kiedy Wietrzne Miasto zdobyło ten niechlubny tytuł. Z raportu wynika, że w ubiegłym roku przeciętny kierowca z okolic Chicago spędził w korkach, dojeżdżając do pracy 155 godzin. To wzrost o 51 godzin w porównaniu z 2021 rokiem i o około 7 więcej niż z okresem przed pandemią. Inrix oszacowała, że wynikłe z tego powodu straty chicagowskiej gospodarki wyniosły około 9,5 miliarda dolarów. Według Inrix liczba podróży do centrum Chicago wzrosła w ubiegłym roku o 1 procent w stosunku do 2021 roku. Dla porównania, w Nowym Jorku podróże do centrum miasta wzrosły o 17 procent, a w Houston o 11 procent, podczas gdy podróże do centrum Los Angeles spadły o 1 procent. Według raportu Inrix, spośród wszystkich miast na świecie, tylko kierowcy w Londynie stracili w korkach więcej czasu niż mieszkańcy aglomeracji Chicago. Raport sporządzono na podstawie danych zebranych z takich źródeł, jak aplikacje mobilne i nawigacyjne systemy GPS.

Read more