Brisbane wybrane miastem gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2032
Australijskie Brisbane zostało wybrane miastem gospodarzem 35. Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2032 roku. Poinformował o tym szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.Będą to trzecie Igrzyska, których organizacja przypada Australii. Poprzednio odbywały się w Melbourne w 1956 roku i w Sydney w 2000 roku. W Brisbane kilkaset osób wyszło na ulice, aby oglądać na telebimach transmisję z posiedzenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Gdy ogłoszono, że igrzyska odbędą się w Brisbane, rozległy się okrzyki radości. “To historyczny dzień nie tylko dla Brisbane i stanu Queensland, ale dla całego kraju” – powiedział premier Australii Scott Morrison.
Read more
