Chicago: okradziono bankomat na zachodnich przedmieściach
Bankomat w banku na północno-zachodnich przedmieściach został okradziony, gdy był serwisowany przez technika we wtorek wieczorem. Według policji, kilku podejrzanych ubranych na czarno i w maskach narciarskich podeszło do bankomatu, podczas gdy technik serwisował go około godziny 6 pm w Bank of America przy 200 North Randall Road w Lake in the Hills. Policja twierdzi, że podejrzani okradli bankomat, a następnie uciekli w ciemnym sedanie na Randall Road w nieznanym kierunku. Nikt nie został ranny, według policji, która nie uważa, aby w okolicy istniało jakiekolwiek zagrożenie. Żadne inne informacje nie były dostępne, a śledztwo jest w toku. Każdy, kto może mieć informacje na temat tego incydentu, proszony jest o zadzwonienie do Departamentu Policji Lake in the Hills pod numer 847-658-5676. Wskazówki można również przesyłać anonimowo SMS-em, wysyłając tekst na numer 888777. Otrzymasz wiadomość potwierdzającą, aby poinformować Cię, że jesteś połączony z policją i że Twoja wskazówka została odebrana.
Read moreChicago: bankomat skradziony z restauracji w Logan Square
We wtorek wieczorem z restauracji w Logan Square skradziono bankomat. Tuż przed godziną 9:30 pm policja udała się do Victory Grill, znajdującego się przy 2200 North Milwaukee Avenue w odpowiedzi na zgłoszenie o kradzieży. Policja podaje, że dwóch nieznanych podejrzanych weszło do lokalu, a następnie usunęli bankomat i załadowali go na pickupa. Nikt nie został zatrzymany. Każdy, kto posiada informacje, może zostawić anonimową wskazówkę na stronie cpdtip.com.
Read moreHiszpania: policja rozbiła groźną grupę przestępczą, która okradała bankomaty i oddziały bankowe
Hiszpańska policja rozbiła jedną z najgroźniejszych grup przestępczych okradających bankomaty oraz oddziały bankowe. Jej przywódcą był rekordzista pod względem zatrzymań – Jose Lopez Sanchez. Jak twierdzą służby, mężczyzna był zatrzymywany 172 razy. W poniedziałek aresztowano 6 osób, w tym poszukiwanego od dwóch lat, lidera grupy, Jose Lopez Sanchez. W przeszłości miał on na swoim koncie długą listę drobnych kradzieży, m.in. aut i zegarków. Podczas pandemii Covid-19 kierowana przez Lopeza Sancheza grupa zmieniła profil działalności specjalizując się we włamaniach do oddziałów banków. Główną metodą było podkładanie ładunków wybuchowych pod bankomatami i wykradanie z nich dużych sum pieniędzy. Jak podała policja, podczas ostatniej akcji grupa Lopeza Sancheza ukradła z jednego z bankomatów 200 tysięcy euro. Głównym obszarem aktywności gangu, który tylko od czasu pandemii mógł ukraść kilka milionów euro, była środkowa i wschodnia Hiszpania, w szczególności prowincje Madryt, Toledo i Walencja.
Read moreChicago: we wtorek zdemolowano dwa bankomaty na południu miasta
Nieznani sprawcy zdemolowali dwa bankomaty w południowo-zachodniej części Chicago. We wtorek około godziny 3:30 rano funkcjonariusze policji otrzymali anonimowy telefon z informacją, że sześciu mężczyzn ubranych na czarno uszkodziło bankomat przy 5200 West 63rd Street. Wandale uciekli czarnym SUV-em, zanim przybyli funkcjonariusze. Bankomat został uszkodzony, ale złodziejom nie udało się go otworzyć. Tuż przed 4 nad ranem we wtorek, ochrona wezwała policję pod adres 4700 West 79th Street. Jeden z bankomatów bowiem wyświetlał alert, że ktoś próbował się do niego włamać. Na miejscu zdarzenia sfilmowano dwa jeepy. Policjanci znaleźli uszkodzony bankomat, ale i tym razem złodziejom nie udało się dostać do środka maszyny. Nikt nie został aresztowany, policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.
Read more



