Władze Kazachstanu twierdzą, że zapobiegły zamachowi stanu

0
106
Fot. Pinterest
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Władze Kazachstanu poinformowały, że powstrzymały próbę przeprowadzenia zamachu stanu. W niedzielę w tym kraju mają odbyć się przyspieszone wybory prezydenckie.

Jak podał Narodowy Komitet Bezpieczeństwa, grupa siedmiu osób chciała wszcząć zamieszki, zaatakować budynki administracji publicznej i powołać tymczasowy rząd. Według kazachskich służb mieli być to zwolennicy opozycjonisty Muchtara Abliazowa, skazanego w Kazachstanie za morderstwo i defraudację środków publicznych, przebywającego na emigracji we Francji. Służby skonfiskowały karabiny Kałasznikowa, strzelby, amunicję, materiały potrzebne do produkcji koktajlów Mołotowa, a także krótkofalówki.

W niedzielę w Kazachstanie odbędą się przyspieszone wybory prezydenckie. Zwycięży w nich prawdopodobnie dotychczasowy prezydent, Kasym-Żomart Tokajew. O jego pięciu kontrkandydatach wiadomo niewiele. Obserwatorzy OBWE krytycznie patrzą na głosowanie informując, że kazachskie władze nie zastosowały się do rekomendacji w kwestii praw wyborczych i sposobu rejestracji kandydatów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!