Francja: ponad 200 tys. zakażeń koronawirusem, powrót maseczek na południu kraju

0
155
Francja restrykcje
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We Francji nabiera impetu siódma fala pandemii koronawirusa. Minionej doby odnotowano tam ponad 200 tysięcy zakażeń. Na południu kraju władze niektórych miast podjęły decyzję o przywróceniu obowiązku noszenia maseczek.

Francuskie władze sanitarne poinformowały o wykryciu 206 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin. To najwyższe dane od czterech miesięcy. Liczba zachorowań wzrosła o ponad 100 tysięcy w ciągu trzech tygodni. 

“Dotknięty jest obecnie cały kraj, ale wskaźnik zachorowań jest najwyższy w regionie Paryża” – poinformował szef resortu zdrowia François Braun. Dodał, że trudno w tej chwili przewidzieć, kiedy nastąpi szczyt fali. “Naukowcy mówią o dwóch lub trzech tygodniach, ale zaznaczają, że prognozy są niepewne” – powiedział minister zdrowia.

Rząd nie podjął na razie decyzji o przywróceniu obostrzeń, ale zarekomendował noszenie maseczek w ogólnodostępnych miejscach. “Wkrótce rząd będzie musiał zaostrzyć przepisy, ponieważ widzimy, że siódma fala gwałtownie rośnie” – stwierdził mer Nicei Christian Estrosi. Ogłosił, że od poniedziałku w kilkunastu miastach na Lazurowym Wybrzeżu zostanie wprowadzony nakaz noszenia maseczek w środkach transportu publicznego. Obecnie wymóg ten obowiązuje tylko w placówkach medycznych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!