Prezydent Andrzej Duda za realizacją ważnych inwestycji

0
Fot. Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda zapowiada, że będzie patrzył rządowi na ręce w sprawie realizacji strategicznych inwestycji w Polsce. Chodzi między innymi o Centralny Port Komunikacyjny, elektrownie jądrowe, rozwój infrastruktury portowej, cyberbezpieczeństwo i telekomunikację. Prezydent powołał Radę Radę do spraw Strategicznych Projektów Rozwojowych, której celem będzie analizowanie i rekomendowanie strategicznych projektów.

Andrzej Duda powiedział, że inwestycją numer jeden jest Centralny Port Komunikacyjny. Zdaniem prezydenta, powinien być hubem o wymiarze światowym, który będzie konkurował z wielkim portami. Prezydent zaznaczył, że polityka, która jest realizowana w ciągu ostatnich miesięcy przez obecne władze, rodzi wątpliwości, czy wielkie inwestycje będą kontynuowane, a CPK będzie budowany jako wielki hub lub kolejne lotnisko regionalne.

Prezydent zarzucił rządowi, że ten zmienia projekty argumentując, że podobne lotnisko jest na przykład w Berlinie, czy powstanie na Węgrzech. “Tak, będzie to konkurencja dla Berlina czy Budapesztu i Wiednia, jeśli tam też powstaną wielkie huby, ale jesteśmy gotowi na tym rynku konkurować” – mówił. Apelował, by nikt w Polsce nie odważył się blokować inwestycji, które należy zrealizować w Polsce, bo w istocie to się kwalifikuje – jak mówił – jako zdradę stanu.

Na czele rady stanął były prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl. W jej skład weszli między innymi były prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek, były prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc i były prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!