Floryda: wniosek o odszkodowanie od NASA za uderzenie śmieci kosmicznych w dom

0
Fot. lawandcrime.com/AP photo - Phelan M.Ebenhack
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

NASA musi zmierzyć się z pierwszym takim roszczeniem o odszkodowanie. Śmieci kosmiczne z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej uderzyły w dom na Florydzie. Wiadomo, że odnaleziony obiekt kosmiczny brał udział w operacji przeprowadzonej w marcu 2021 roku na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Rodzina z miejscowości Naples na Florydzie skierowała do sądu sprawę przeciwko NASA, gdy kawałek kosmicznego śmiecia spadł z kosmosu, przebił dach i wpadł do środka domu. Agencja Kosmiczna potwierdziła, że do takiego zdarzenia doszło na początku roku – informuje lokalna telewizja CBS. “Śmieci kosmiczne to realny i poważny problem ze względu na wzrost ruchu kosmicznego w ostatnich latach” – stwierdziła w oświadczeniu prawniczka rodziny Mica Worthy. “Moi klienci domagają się odpowiedniego odszkodowania za stres i wpływ, jaki to wydarzenie wywarło na ich życie” – napisała w komunikacie.

Pozew przeciwko NASA dotyczy odszkodowania, w tym utraty nieubezpieczonego mienia, udręki emocjonalnej i psychicznej oraz innych szkód. Incydent był zaskakująco rzadkim przypadkiem, gdy materiał wytworzony przez człowieka z orbity powrócił na powierzchnię naszej planety w nienaruszonym stanie i wylądował na zaludnionym obszarze. Zrodziło to pytanie o kwestię, kto jest odpowiedzialny, gdy śmieci kosmiczne powodują szkody na Ziemi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!