KE oskarżyła firmę Meta o łamanie unijnego prawa

0
Meta Facebook
Fot. CNBC
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Komisja Europejska oskarżyła firmę Meta, do której należą Facebook oraz Instagram, o łamanie unijnego prawa. Chodzi o płatną opcję bez reklam. Jeśli zarzuty Brukseli się potwierdzą, amerykańskiej firmie grożą wysokie kary finansowe. 

Komisja poinformowała, że firma Meta zmusiła miliony użytkowników w całej Unii do wyboru – albo będą oglądać reklamy, albo zapłacą, by ich uniknąć. To fałszywy wybór – podkreśla Bruksela i dodaje – bariera finansowa potencjalnie zmusza konsumentów do wyrażenia zgody na śledzenie ich danych osobowych w celach reklamowych. Wstępne dochodzenie unijnych ekspertów wykazało, że jest to złamanie ustawy o rynkach cyfrowych. To przepisy, do który giganci technologiczni mieli dostosować się w marcu.

Według komisarza do spraw rynku wewnętrznego nowe regulacje przywracają użytkownikom internetu prawo do decydowania o sposobie wykorzystywania ich danych. Jeśli dochodzenie Komisji wykaże, że Meta złamała unijne przepisy, będzie musiała zapłacić karę w wysokości do 10 procent jej globalnych obrotów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!