Polska: zmarł żołnierz zaatakowany nożem na granicy z Białorusią

0
Fot. X: Dowództwo Generalne
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zmarł żołnierz 1. Brygady Pancernej ugodzony nożem na granicy z Białorusią. Informację podało Dowództwo Generalne Wojska Polskiego. Do ataku doszło pod koniec maja. “Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować” – czytamy w komunikacie.

Żołnierz został zaatakowany wczesnym rankiem 28 maja w okolicach Dubicz Cerkiewnych. Ranił go nożem jeden z migrantów, który próbowal sforsować stalową zaporę na granicy. Wojskowym początkowo opiekował się szpital w Hajnówce, później jego życie próbowano ratować w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Hołd poległemu oddali między innymi premier Donald Tusk oraz minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz. 

“Młody żołnierz, Mateusz, oddał życie w obronie granicy Rzeczpospolitej. Ojczyzna i rodacy nie zapomną o tej ofierze. Jego bliskim składam wyrazy najgłębszego współczucia” – napisał w mediach społecznościowych Donald Tusk.

“Z głębokim żalem żegnam naszego żołnierza Mateusza, który pomimo wysiłków lekarzy zmarł po bandyckim ataku podczas obrony polskiej granicy. Jego poświęcenie i oddanie dla Ojczyzny są przykładem najwyższej odwagi. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Cześć Jego pamięci!” – napisał Władysław Kosiniak-Kamysz w mediach społecznościowych. 

Profil w mediach społecznościowych 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, w której służył poległy żołnierz, w ramach żałoby został udostępniony w czarno-białych barwach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!