Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu i planach na przyszłość

0
890
Iga Świątek konferencja
Fot. Konferencja Prasowa TVP SPORT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zwyciężczyni wielkoszlemowego turnieju w Paryżu Iga Świątek powiedziała, że sobotni sukces wciąż budzi w niej ogromne emocje. W finale French Open Świątek wygrała z rozstawioną z numerem czwartym Amerykanką Sofią Kenin 6:4, 6:1. Jest pierwszą Polką, która triumfowała w grze pojedynczej turnieju tej rangi. O sukcesie Igi pisaliśmy już tutaj – kliknij

Iga Świątek podczas konferencji prasowej mówiła, że sukces z Paryża powoli do niej dociera. “Adrenalina jeszcze nie opadła. Potrzebuję jeszcze czasu, aby spojrzeć na to wszystko z szerszej perspektywy. Jestem bardzo szczęśliwa, mam nadzieję, że jak wrócę z wakacji, to już w pełni do mnie dotrze, że wygrałam szlema” – podkreślała tenisistka.
Świątek mówiła, że po zwycięstwie w Paryżu największą przyjemnością dla niej jest analiza swojej gry. Wyjaśniała, że ten sezon był trudny zarówno dla niej jak i jej teamu, podziękowała też wszystkim członkom swojego sztabu za wsparcie, podkreślając, że ostatnie dwa tygodnie napawają ją optymizmem i radością.

Iga Świątek mówiła, że jeszcze nie ma sprecyzowanych planów na kolejny sezon i na razie musi przede wszystkim odpocząć i zmierzyć się z rosnącą popularnością i coraz większym zainteresowaniem mediów.

19-letnia Iga Świątek podczas turnieju w Paryżu nie straciła seta. W 1/8 finału pokonała najwyżej rozstawioną Rumunkę Simonę Halep. Dzięki sukcesowi we French Open, polska tenisistka awansowała na 17. miejsce w światowym rankingu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!