E. Macron podtrzymuje słowa o możliwości wysłania zachodnich wojsk na Ukrainę

0
Fot. TASS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Francji podtrzymuje słowa o możliwości wysłania zachodnich wojsk na Ukrainę. Emmanuel Macron mówił już o tym w lutym, ale większość europejskich liderów sprzeciwiła się tej propozycji. Teraz francuski przywódca sprecyzował okoliczności, w których należałoby rozważyć taką opcję.

Emmanuel Macron odniósł się do sytuacji na Ukrainie w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika „The Economist”. „Jeżeli Rosjanie przebiją się przez linię frontu, i jeżeli będzie taka prośba ze strony Ukrainy – co obecnie nie ma miejsca – postawienie takiego pytania będzie uzasadnione” – stwierdził francuski prezydent. Dodał, że „niczego nie wyklucza”, ponieważ w jego ocenie Rosja może posunąć się do najdalszych granic, a jej zwycięstwo osłabiłoby wiarygodność i bezpieczeństwo Europy. „Kto może powiedzieć, że Rosja poprzestanie [na Ukrainie]? Co z bezpieczeństwem sąsiednich krajów – Mołdawii, Rumunii, Polski, Litwy i wielu innych?” – pyta na łamach „The Economist” Emmanuel Macron. 

W ostatnich tygodniach Pałac Elizejski tłumaczył, że idea wysłania wojsk na Ukrainę to element tak zwanej „strategicznej dwuznaczności”, która ma wywołać niepewność w rosyjskich szeregach i na Kremlu. Stąd też niedawne słowa prezydenta Macrona o możliwym rozszerzeniu na europejskie kraje francuskiego parasola nuklearnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!