Biały Dom przeciwko ustawie rosyjskiej w Gruzji

0
Fot. Yahoo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom skrytykował forsowany w parlamencie Gruzji projekt ustawy o “zagranicznych agentach”. W odpowiedzi na pytanie Polskiego Radia rzecznik Radu Bezpieczeństwa Narodowego powiedział, że proponowana ustawa zdławi wolność słowa w Gruzji.

John Kirby powiedział, że Biały Dom jest przeciwny dalszemu procedowaniu ustawy. „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni proponowanymi przepisami. Mogą one zdławić sprzeciw i wolność słowa” – powiedział Kirby w odpowiedzi na pytanie korespondenta Polskiego radia Marka Wałkuskiego. Przedstawiciel Białego Domu dodał, że nowe przepisy byłyby uderzeniem demokrację w Gruzji.

„Mamy tam pełne życia społeczeństwo obywatelskie, które jest kluczowym mechanizmem kontrolnym dla każdej władzy” – tłumaczył. John Kirby dodał, że USA są przeciwne jakimkolwiek krokom parlamentu Gruzji, które ograniczy prawo obywateli do wyrażania swoich poglądów. 

Od kilku dni w stolicy Gruzji Tbilisi trwają masowe demonstracje przeciwko procedowaniu przez parlament w sprawie nowego prawa zwanego „ustawą rosyjską”. Podczas protestów doszło do starć z siłami porządkowymi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!