USA – spotkanie prezydentów: J.Bidena i F.W.Steinmeiera

0
Fot. dw.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA Joe Biden spotkał się w Białym Domu z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Okazją do spotkania było obchodzone w Stanach Zjednoczonych święto Amerykanów niemieckiego pochodzenia. Jak poinformował Biały Dom obaj politycy rozmawiali też o Ukrainie.

Spotkanie prezydentów Bidena i Steinmeiera w Gabinecie Owalnym było zamknięte dla prasy. W wydanym po spotkaniu komunikacie Biały Dom poinformował, że obaj prezydenci uczcili Dzień Niemiecko-Amerykański, świętując dokonania Amerykanów niemieckiego pochodzenia a także bliskie stosunki dwustronne oraz jako sojuszników NATO. „Prezydent Biden złożył również gratulacje z okazji Dnia Jedności Niemiec, który był obchodzony na początku tygodnia” – głosi komunikat. Według Białego Domu obaj przywódcy rozmawiali o konieczności zapewnienia Ukrainie dalszej pomocy wojskowej, gospodarczej i humanitarnej. 

Po spotkaniu z prezydentem USA Frank-Walter Steinmeier powiedział, że była to rozmowa przyjaciół”. „Na Stanach Zjednoczonych można polegać. Będziemy nadal wspierać Ukrainę” – oświadczył prezydent Niemiec.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!