Izrael: rośnie liczba ofiar ataków Hamasu

2
Fot. Al Jazeera
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Liczba ofiar śmiertelnych palestyńskich ataków na Izrael wzrosła do stu, około 800 osób jest rannych. Palestyńskie ugrupowanie wystrzeliło w kierunku Izraela co najmniej dwa i pół tysiąca rakiet. Kilkudziesięciu bojowników przedostało się też na teren Izraela. 

Palestyńczycy informują, że w po ich stronie, w wyniku izraelskich nalotów nba Strefę Gazy zginęło około 200 osób.

Ataki na Izrael potępił Biały Dom. “Stany Zjednoczone jednoznacznie potępiają niesprowokowane ataki terrorystów Hamasu na izraelskich cywilów” – czytamy w komunikacie Białego Domu. Napisano w nim, że doradca amerykańskiego prezydenta ds. bepieczeństwa Jake Sullivan jest w bliskim kontakcie z izraelskimi partnerami. “Stoimy za rządem i społeczeństwem Izraela i przekazujemy nasze kondolencje z powodu śmierci Izraelczyków w atakach” – napisał Biały Dom.

Członkowie Hamasu przedostali się do Izraela drogą lądową, powietrzną i morską. Zaatakowali między innymi na bazę wojskową na granicy ze Strefą Gazy, gdzie porwali kilku izraelskich żołnierzy. W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania, które pokazują, że bojownicy porywają cywilów i wywożą ich do Strefy Gazy. Mieli też zniszczyć płot na granicy ze Strefą.

Siły Obronne Izraela twierdzą, że przeprowadziły naloty na 17 obiektów wojskowych i cztery siedziby należące do Hamasu w Strefie Gazy. Wcześniej izraelska armia ogłosiła rozpoczęcie operacji “Miecze z żelaza”, która ma być odpowiedzią na palestyński atak. Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że Izrael jest w stanie wojny. “Rano Hamas rozpoczął niespodziewany atak na Izrael. To jest wojna i my ją wygramy” – powiedział.

Po stronie palestyńskiej w Gazie przerażeni cywile uciekają z domów, bo jest wielce prawdopodobne, że skala izraelskiego odwetu będzie ogromna. Nie wiadomo, ile osób nie żyje w Gazie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. No i mamy zagwozdek . Rosja swierdzila ze Krym i Donbas jednak naleza do niej a nie Ukrainy tak jak to ustalili 70 lat wczesniej i caly swiat rzucil sie na pomoc ukrainie przez napastnikami. Izrael stwierdzil ze tu jest nasze panstwo i wygonil palestynczykow z ich ziem . No i bedac politycznie poprawnym w tym przypadku nalezy jednak klaskac napastnikom czyli Izraelowi…Hamas jest organizacja uznana za terrorystyczna i pewnie tak jest, ale w kraju w ktorym sie urodzilem podobnie byli przedstawiani AK- owcy szczegolnie powojenni nazwani pozniej “wykletymi” – Ludowa wladza wylewala na nich pomyje
    Ale zeby bylo jasne – serce mnie boli jak gina kobiety i dzieci i ma dla nie znaczenia czy sa to izraelskie, palestynskie, rosyjskie czy ukrainskie. setki lat wojny prowadzili tylko zolnierze i tylko na bolach bitewnych, teraz jak widac pole bitwy to osiedla mieszkaniowe .

  2. Przewiduje (moge sie mylic),
    ze Izrael sprawi Hamasowi niezle lanie w Niedziele.
    Po czym wszystko sie uspokoi. Ale moze byc inaczej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!