Polska: minister Z. Rau – rozmowy w Kijowie były serdeczne

0
83
Fot. Twitter: Denys Shmyhal
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że rozmowy z władzami Ukrainy, które przeprowadził w Kijowie, były serdeczne. Na konferencji prasowej w Rzeszowie szef MSZ podkreślił, że ukraińskie władze okazują wdzięczność Polsce.
“Spotkania, które miałem z prezydentem Ukrainy, premierem, ministrem spraw zagranicznych przebiegały w serdecznej, przyjacielskiej atmosferze” – zaznaczył Zbigniew Rau.

Jak powiedział, w kwestiach bilateralnych – mimo toczących się działań wojennych – rozmówcy zaczynali każde spotkanie od wyrażenia wdzięczności dla polskiego społeczeństwa i rządu.

Zbigniew Rau mówił, że tematem spotkań był też los ukraińskich uchodźców i ich ewentualny powrót do kraju, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się roku szkolnego. Poinformował, że w sprawach dwustronnych rozmawiał o pomocy Polski dla Ukrainy – humanitarnej, materialnej, politycznej i dyplomatycznej. 

Podczas wizyty w Kijowie minister spraw zagranicznych podkreślił, że zbrodnie Rosjan na Ukrainie nie mogą zostać zapomniane, a sprawców należy postawić przed sądem. Jako przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Zbigniew Rau zapewnił ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytra Kułebę, że Organizacja będzie kontynuowała pomoc Ukrainie niezależnie od okoliczności. Zbigniew Rau powiedział, że OBWE prowadzi na Ukrainie około 25 programów o wartości 30 milionów euro. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!