Ukraina: W.Zełenski – świat musi uznać Rosję za kraj terrorystyczny

0
113
Zelensky
Fot. president.gov.ua
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Świat musi uznać Rosję za kraj terrorystyczny – apeluje prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Wystąpił on dziś zdalnie przed studentami australijskich uczelni. Jak zaznaczył, Rosja od 161 dni dokonuje w jego kraju zbrodni.

Wołodymyr Zełenski wystąpienia wymienił długą listę zbrodni dokonywanych przez Rosję. to między innymi bombardowania obiektów cywilnych, w tym szpitali, szkół i przedszkoli, egzekucje i tortury dokonywane na cywilach, masowe zabójstwa. Jak zaznaczył, jedyna różnica między terrorystami i Rosją jest taka, że terroryści przyznają się do swoich zbrodni, Rosja zaś się nie przyznaje i próbuje zrzucić winę na innych.

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że świat stoi przed wyborem, od którego zależą dalsze jego losy. Jak mówił, dla wielu krajów nastał czas, w którym własne interesy muszą ustąpić dobru świata, bo inaczej wszyscy będą zagrożeni działaniami światowego terrorysty. „Handel i współpraca z Rosją przynoszą obecnie zyski jednym, a śmierć innym”- powiedział ukraiński prezydent.

Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego było transmitowane w ponad 20 szkołach wyższych w Australii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!