Illinois: J.B. Pritzker wypuścił reklamę podkreślającą antysemickie komentarze, które wygłaszał Darren Bailey

2
213
Fot. WGLT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wtorek, starający się o reelekcję gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker, który jest Żydem, wypuścił reklamę podkreślającą antysemickie komentarze kandydata republikanów na gubernatora Illinois Darren Baileya z 2017 roku, kiedy ten ubiegał się o miejsce w Izbie Illinois.

W wideo opublikowanym na Facebooku Bailey wyraża swoje ekstremalnie konserwatywne poglądy na temat praw aborcyjnych, a także porównując aborcje do zbrodni Holocaustu. ”Próba eksterminacji Żydów z II wojny światowej nie porównuje się nawet na cień z życiem, które zostało utracone przez aborcje” – mówił wtedy Bailey

Wideo zostało po raz pierwszy zwrócone na uwagę opinii  publicznej po tym, jak Forward – żydowska organizacja informacyjna, opublikowała artykuł na ten temat na swojej stronie internetowej. Bailey w odpowiedzi na ostatnią falę krytyki, przeprosił żydowskich mieszkańców Illinois, mówiąc, że chodziło mu o podkreślenie tragedii utraty milionów dzieci.

Bailey w 2017 skrytykował ówczesnego gubernatora Bruce’a Rauneraz powodu podpisania ustawy House Bill 40, rozbudowywującej finansowanie zabiegów aborcyjnych przez podatników. W nagraniu nazywa aborcję jedną z ”największych potworności naszych czasów”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Pritzker wykorzystuje może nie najlepsze porównanie rywala, ale w dużym stopniu prawdziwe do swoich celów. Dla kogoś kto często powoływał się w ostatnich latach na “science” dziecko nienarodzone to zapewne coś co można wyrzucić na śmietnik. Prawdziwa science mówi jednak coś innego. Od momentu poczęcia jest to odrębny organizm i tak należe go traktować. A zwolennicy nielimitowanej aborcji mają więcej wspólnego z barbarzyństwem niż z humanizmem. Gubernator zapewne wie o otwartym antysemityzmie w partii demokratycznej, który związany jest z otoczeniem A.O. Cortez. Administracja Bidena postanowiła wznowić pomoc finansową dla Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), mimo że podręczniki szkolne tej agencji nadal podżegają do przemocy i wymazują istnienie Izraela z map. Oznacza to, że pieniądze amerykańskich podatników finansują palestyński terroryzm. Jednak Pritzkera to mało interesuje, bo nie może tego wykorzystać do swoich celów politycznych. Gubernator nie jest więc zainteresowany prawdziwym antysemityzmem, ale znajduje go tylko tam, gdzie może wykorzystać do swoich celów politycznych. Czy mieszkańcy IL, którzy zdani są na lokalne media (prasa, TV) będą w stanie odróżnić ziarno od plew? Myślę, że nie i Pritzker nadal będzie gubernatorem. Mieszkańcy będą mieć to na co zagłosują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!