Departament Stanu USA ostrzega o ryzyku antyamerykańskich ataków

0
204
Departament Stanu
Fot. Twitter: DOS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Departament Stanu USA ostrzega o zwiększonym ryzyku antyamerykańskich ataków. Może do nich dojść po zabójstwie przez amerykańskie służby lidera Al-Kaidy Ajmana az-Zawahiriego. 

“W związku ze śmiercią Ajmana az-Zawahiriego, zwolennicy Al Kaidy lub powiązanych z nią organizacji terrorystycznych mogą próbować zaatakować amerykańskie obiekty, personel i obywateli” – napisano w zaktualizowanym ostrzeżeniu. 

Prezydent Joe Biden poinformował wczoraj, że w amerykańskim ataku w stolicy Afganistanu Kabulu został zabity przywódca Al-Kaidy Ajman az-Zawahiri. Amerykański prezydent zapewnił, że w ataku na Zawahirego – przeprowadzonym z użyciem drona – nikt inny nie doznał obrażeń. “Ta misja została precyzyjnie zaplanowana, a ryzyko obrażeń osób cywilnych zostało zminimalizowane” – podkreślił. 

Amerykański prezydent przypomniał, że az-Zawahiri był jednym z najbliższych współpracowników Osamy bin Ladena i brał bezpośredni udział w organizacji zamachów terrorystycznych z 11 września. Za jego głowę USA wyznaczyły nagrodę w wysokości 25 milionów dolarów. Amerykański wywiad ustalił miejsce jego pobytu w tym roku, gdy przybył on do Kabulu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!