Berlin – Z. Rau: “Europa potrzebuje wiarygodnych Niemiec”

0
434
Fot. Albert Zawada/EPA - EURACTIV.COM
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że Europa potrzebuje teraz wiarygodnych Niemiec. Szef MSZ spotkał się w Berlinie ze swoją niemiecką odpowiedniczką Annaleną Baerbock. Rozmowy szefów dyplomacji skupiły się na omówieniu najważniejszych kwestii z zakresu współpracy dwustronnej, w szczególności w kontekście trwającej agresji Rosji na Ukrainę.
Na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu Zbigniew Rau mówił, że Polska jest zadowolona z głębokiej zmiany w niemieckim podejściu zarówno do Ukrainy, jak i Rosji. Zaznaczył, że nie ma alternatywy dla popierania integracji Ukrainy z Unią Europejską, bo inaczej doszłoby do erozji wiarygodności Niemiec.

“Gdyby doszło do takiej erozji, to na końcu równi pochyłej jest pytanie o przyszłość integracji europejskiej, którą brak wiarygodności Niemiec mógłby postawić pod znakiem zapytania. Powiem wprost – Europa taka, jaką znamy dzisiaj i którą się cieszymy – nie przetrwa bez wiarygodnych Niemiec” – podkreślił szef polskiej dyplomacji. 

Zbigniew Rau powiedział również, że Niemcy odbudowują swoją wiarygodność, a Polska jest gotowa im w tym pomagać, ponieważ nasz kraj chce partnerskich relacji z Niemcami wiarygodnymi i gotowymi walczyć o nasze wspólne wartości. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!